Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pracka Ardo TL1000X

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8978
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: ne září 10 2006, 21:19    Předmět: Pracka Ardo TL1000X Citovat

Mam doma tuto pracku a ta najednou zacala behem prani vyluzovat dost strasny zvuky. Oddelal jsem jednu bocnici, ze se kouknu na nahon a zjistil jsem, ze kolo s remenem, ktery toci s bubnem prokluzuje, teda nedokaze na buben prenest tocivy moment. Zajimalo by me jak je udelana ta spojka primo na buben, radsi sem ten buben jeste nerozdelaval, ale vypada to snad na nejakou treci spojku podle toho co se dalo vyzkoumat.
Diky za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pepito



Založen: May 10, 2005
Příspěvky: 315
Bydliště: V okolí Brd

PříspěvekZaslal: ne září 10 2006, 21:56    Předmět: Citovat

Zdravím,
na buben je přinýtován ložiskový štít z nějaké slitiny hliníku (v současné době se již dělají nerez). Prášky postupem času rozežerou štít a ten ,,nabobtná",popraská a vytrhá nýty. Často se poškodí i bočnice vany. Toto je dost častá závada a cena opravy v servisu se pohybuje kolem 4000,-(buben, bočnice vany, ložiskové domky) Opravář
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19537
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: ne září 10 2006, 22:06    Předmět: Citovat

Jo, tuhle jsem měl taky. Buben žádnou spojku nemá, to už asi máš ustřižený klínek na hřídeli, ale koukni na bočnici zevnitř, pravděpodobně na ní bude stopa po okraji řemenice - to podle těch zvuků.
To dělaly prý všechny vrchové Ardovky (bez ohledu na to, zda TL600, 800 či 1000) asi tak do roku výroby 1999, říkal opravář - buben se totiž zastavuje v jedné poloze. Vodní kámen se tedy tvoří pod nýty, co jsou v této poloze bubnu dole. A pak už tam vznikne elektrolytický článek, kvete to pod ním a nýty se dál natahují.
Znamená to výměnu celého bubnu, nebo aspoň štítů, za nové, ty už se ale po odhalení této konstrukční vady dělají se silnějšími čepy, takže jsou nutná také jiná ložiska, která se nevejdou do stávajících dómů. To znamená i novou vanu.
Ačkoliv na tu vanu dojde asi stejně, protože patrně už ti teče - jsou natržené bodové sváry na ložiskových dómech, vždyť se musely naklánět podle těch vykloněných čepů. A pravděpodobně to odnesl tlumič. Cena opravy dnes je ale vyšší, než 4 tisíce. Už se pohybuje kolem 6 tisíc.
Zvaž, jestli se to vyplatí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8978
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: ne září 10 2006, 22:15    Předmět: Citovat

Hmm, diky za odpovedi, moc jste me nepotesili Wink Rok nakupu je sice 2002, ale vyroby nevim, ted se mi nechce vytahovat z mista. Kazdopadne sam to opravovat nebudu, radsi nekoho zavolam at se na to koukne a uvidime podle ceny. 6000,- fakt nema cenu za to davat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kocur



Založen: Mar 27, 2005
Příspěvky: 343
Bydliště: Loštice

PříspěvekZaslal: po září 11 2006, 8:12    Předmět: Citovat

Myslím,že tě docela moc postrašily,předně mrkni do bubnu zevnitř jestli jsou vidět nýty,to rozdělávat nemusíš,jestli ano,tak se ukroutila hřídel,která je alespon u Whirpolu v jednom místě pekelně zeslabená a vlivem prášků jak už psali kluci se časem skoro rozpadne,řešily jsme to s tchánem asi 3 měsíce zpět.
Poznáš to taky tak,že chytneš zevnitř za buben a ten se nesmí nahoru ani dolů oproti vaně pohnout,jestli lítá,tak je to upadený z nýtů a nebo ta hřídel.
V obou případech si myslím,že postačí vyměnit jen tu hřídel,bubnu by se nic nemělo stát,tchýně na to prala celý ciklus a pouze se odrbala ta hřídel,protože je z měkké slitiny.
Pokud půjde sehnat hřídel,tak by to měla být otázka 500kč,místo nýtů jsme použily nerezový šrouby z konvárny.
Tohle je případ že si to uděláš sám,nevím kolik by si vzal servis,ale vzhledem k tomu,že ji měl tchán v servise asi 4 měsíce před tím s ložiskama a napočítal si prohlídku a jakýsi měření stříbrným přistrojem což ani netuším co je a potom se to takhle rozsype,tak je lepší se do toho pustit asi sám. Laughing
Mnoho zdaru.
Jo ještě jsem zapoměl,že alespon Whirpol klínek na řemenici nemá,je to naražený na vložce,která má z vnějšku kužel,je rozřízlá a dotažením se sevře na průměru hřídele,která je přinýtovaná na bubnu.Bez tříramennýho stahováku to dolů jen tak nepůjde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Cyklo
Neregistrovaný





PříspěvekZaslal: so prosinec 15 2007, 17:31    Předmět: Ardo TL1000X Citovat

Tak to házení řemenice jsem řešil nedávno po sedmi letech provozu pračky.Korozí na unašeči bubnu se Hliníkový díl roztrhá.Začne šmajdat řemenice a rozláme se nerezové čelo vany.Nové díly mě stály cca 2000Kč.Hliníkový díl s osou jsem před montáží silně nalakoval polyesterovým emailem do vody který snese i 100 stupňů Celsia jako ochranu před korozí.Celé jsem to před montáží pokryl sanitárním silikonem,aby nemohly mydliny mezi buben a hliníkový díl.Celé jsem to stáhl dodanými nerezovými šrouby.Přebytečný silikon se vytlačí a je třeba ho odstranit. Namontoval jsem nové čelo vany opět na sanitární silikon.Nic neteče a po celkovém smontování prala dobře . Po dvou týdnech přestala napouštět vodu na máchání( napustí jednou a dost) a v žádném programu neždíme.Tak nevím co s tím.Asi to bude na servis.
Návrat nahoru
mirada



Založen: Aug 23, 2005
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt duben 10 2008, 8:19    Předmět: Citovat

Děkuji všem za praktické rady a tipy na dodání ND,to samé,co je zde popsáno (koroze unašeče bubnu a rozlámání bočnice-strana řemenice-druhá netknutá-pro jistotu nyní ošetřena proti "zatékání") jsem řešil u pračky ARDO TL 800X,za dvě prodloužená odpoledne a za cca 1.800,- Kč za ND je opraveno!!!Je ale fakt,že ne každý se do takové opravy může pustit sám,chce to trochu znalostí (jsem mechanik MaR) a umět se k tomu postavit Smile. Ještě jednou díky za tipy.Mirada
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund